vinobraní
Mělnické vinobraní 2017 | 15. - 17. 9.
PÁTEK
Hlavní scéna
13:55 SLAVNOSTNÍ VYZVÁNĚNÍ ZVONŮ KOSTELA SV. PETRA A PAVLA
14:00 ZAHÁJENÍ MĚLNICKÉHO VINOBRANÍ 2017
14:30 BUBENÍCI ZUŠ MĚLNÍK - vystoupení žáků a studentů z třídy bicích nástrojů
15:15 CLAYMORE - gaelic-rock inspirovaný skotskou a irskou hudbou
16:45 RENE TROSSMAN - chicagské blues s dechovou sekcí
18:45 MICHAL PROKOP A FRAMUS FIVE - legenda českého bigbeatu, letos uvedená do beatové síně slávy k 50. výročí své existence
20:35 LASERSHOW - unikátní multimediální show vytvořená speciálně pro mělnické vinobraní
20:45 FAST FOOD ORCHESTRA - multižánrové skočné těleso
22:05 LASERSHOW II - repríza audiovizuální show
22:15 VLADIMIR 518 & DJ MIKE TRAFIK - legendy české hip-hopové scény
23:45 TH!S - rock-stoner rock
Country scéna
15:00 LE HANAM - irská hudba v netradičním podání s mělnickými kořeny
16:20 ASM - mělnické folkové seskupení s vlastní tvorbou
17:40 BAŤA A KALÁBŮV NĚŽNÝ BEAT - poetické blues a bigbeat oblíbeného písničkáře
19:30 CHLAPI V SOBĚ - kapela z Českého Krumlova která hraje československý pop rock vždy po svém
Dobová scéna
15:30 DVA POTULNÍ RYTÍŘI - pouliční divadlo
16:30 ZANYKA - trio hrající na tradiční nástroje evropskou středověkou hudbu
17:45 TRAKAŘ - pouliční divadlo
18:30 REVIVAL SWING BAND PRAHA - repertoár od tradičního jazzu po zvuk swing bandu
20:00 PATROLA ŠLAPETO - známá pražská kapela zahraje staropražské písničky Karla Hašlera
Malá dětská scéna
15:00 DIVADLO PRUHOVANÉ PANENKY „O TŘECH KŮZLÁTKÁCH“ - poetika starých časů, lidová řemesla a staré věci, které v našich představeních ožívají a dostávají novou tvář
16:00 - 16:45 WORKSHOP DIVADLA PRUHOVANÉ PANENKY - výtvarná dílna, během které si děti vyrobí kůzlátka z ovčího rouna a papíru
14:00 - 17:00 Každý den si můžete zahrát haptickou „Lichožroutskou hru“ nebo sérii stolních her na téma příběhů z knihy Lichožrouti. Dále bude připravena řada zahradních her rozmístěných v prostoru parku a odpočinková „relax zóna“
SOBOTA
Hlavní scéna
10:00 JAROŠÁČEK A JAROŠOVCI - vystoupení mělnických folklorních souborů
11:15 JAN SPÁLENÝ & ASPM - blues, jazz rock
12:45 1ST CHOICE - alternative rock
14:00 UDG - populární rock-popová kapela z Ústí n.L.
15:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ - dějiny vinařství a města Mělníka v průvodu historických postav, od sv. Ludmily, přes Karla IV., až po Tomáše Garrigue Masaryka, od jehož návštěvy vinobraní uplyne 95 let.
16:00 REGINALD - populární mělnický rapper
17:15 CIRCUS PONORKA - jednočlenný orchestr a one-man show známého autora a producenta nominovaného na Českého lva
18:45 OKAMŽITÝ FILMOVÝ ORCHESTR VARHANA ORCHESTROVIČE BAUERA - mimořádný program filmových melodií v podání symfonického orchestru
20:30 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ - doprovázený Okamžitým filmovým orchestrem Varhana Orchestroviče Bauera
21:00 MIRO ŽBIRKA - koncert legendy československé pop-music
22:30 DOCTOR VICTOR - živelná rocková show předskokanů AC/DC
0:00 LETY MIMO - rock-electronica s nezaměnitelným zvukem
Country scéna
10:00 MOŠŇÁCI - muzikanti z Mělnicka zahrají country melodie k poslechu a tanci
11:20 BUDDY WESTON&SPARE PARTS - bluegrassová kapela ze severu a kanadský banjista Buddy Weston
12:40 PETRA BÖRNEROVÁ TRIO & BESENYEI CSABA - folk-roots blues
14:00 THE BASKETLES - nejlepší revival Creedence Clearwater Revival poprvé na mělnickém vinobraní
16:00 BLUE ROCKET - teplická rocková kapela, která se na podiu střídala s legendami světového i českého rocku
17:30 SLÁVEK JANOUŠEK - přední český písničkář vystoupí spolu s Lubošem Vondrákem a Láďou Zítkou
19:00 AG FLEK - legendární zlínská kapela, která v osmdesátých letech položila základy tuzemskému folkrocku slaví 40 výročí a svůj velký comeback
20:30 NETŘESK - country je to, co se nám líbí... , netradiční country bál s libereckou skupinou
Dobová scéna
10:00 RYTÍŘI MĚLNIČTÍ - šermířské vystoupení
10:50 ELTHIN - středověká hudba z Plzně
11:35 VÁCLAV KŘEPELÁK - kejklíř
12:20 RYTÍŘI MĚLNIČTÍ - šermířské vystoupení
13:05 TURNAJ POHÁDKOVÝCH POSTAV - sdružení historického šermu BAKALÁŘI
14:05 VÁCLAV KŘEPELÁK - kejklíř
15:05 ELTHIN - středověká hudba z Plzně
16:25 RYTÍŘI MĚLNIČTÍ A BAKALÁŘI - hlavní šermířské vystoupení
18:30 TEMPUS - středověký folk - rock
20:45 LÉTAJÍCÍ RABÍN - klezmer, starodávné a okouzlující melodie židovské východní Evropy
Malá dětská scéna
11:00 SVÁŤOVO DIVIDLO „MÁŠENKA A TŘI MEDVĚDI“ - loutkové divadlo
12:00 - 15:00 WORKSHOPY DIVADLA KRASOHLED - kreativní dílna pro děti na téma originálních ponožkových hrdinů z knihy Lichožrouti
17:00 DIVADLO 100 OPIC „MEDOUŠEK JE HRDINA!“ - Autorské představení o temperamentním plyšovém medvídkovi
10:00 - 18:00 Každý den si můžete zahrát haptickou „Lichožroutskou hru“ nebo sérii stolních her na téma příběhů z knihy Lichožrouti. Dále bude připravena řada zahradních her rozmístěných v prostoru parku a odpočinková „relax zóna“
NEDĚLE
Hlavní scéna
10:00 MĚLNIČANKA - mělnický dechový orchestr
11:10 DIXIELAND MESSENGERS - energický dixieland nejen z Chicaga
12:30 POKÁČ - oblíbený Youtube písničkář a textař
14:00 BLANKA ŠRŮMOVÁ - JAN SAHARA HEDL A NĚŽNÁ NOC, esence Tiché dohody a Precedens s deskou roku 2016
15:30 TRESTÁNÍ NEPOCTIVÝCH ŘEMESLNÍKU - tradiční scénka v podání Nového divadla Mělník
16:00 TATABOJS - progressive-rock a závěr programu mělnického vinobraní 2017
Country scéna
10:00 BRAND - country rock ze Štětí
11:30 FOLIMANKA BLUES - český bigbeat
13:00 MÍŠA LEICHT A FOREHAND - progresivní muzika s prvky bluegrassu, rocku a blues
14:30 MARANATHA GOSPEL CHOIR - jeden z největších gospelových sborů v Čechách
Dobová scéna
10:00 SVĚT MUZIKÁLU - komponovaný hudební pořad Petra Kubce
11:20 KORRONTZI - baskická skupina, jejíž repertoár vychází z tradiční baskické lidové hudby s využitím moderních technologií
12:45 HAŠLERKA - český kabaret z počátku 20.stol
14:00 BEROUNSKÉ POVĚSTI HRŮZOSTRAŠNÉ - kramářské písně o životě, lásce a smrti
15:15 KORRONTZI - baskická skupina, jejíž repertoár vychází z tradiční baskické lidové hudby s využitím moderních technologií
Malá dětská scéna
11:00 DIVADLO CIRKUS ŽEBŘÍK „SVATOVÁCLAVSKÁ ANEB PLÁŠŤ ANEBO HRUBÁ HALENA“ - legenda o českém knížeti, který s velkou laskavostí vládl před mnoha staletími. Představení o spravedlnosti a síle, o naději a touze.
11:45 - 13:00 WORKSHOP GALINY MIKLÍNOVÉ - možnost vyrobit si vlastního Lichožrouta i s rodokmenem
14:00 DIVADLO LOUTKY BEZ HRANIC „BRAMBOROVÉ KRÁLOVSTVÍ“ - pohádka o králi Brambor Bramboroviči I. a jeho choti a strašném drakovi Friťákovi
15:00 - 16:00 WORKSHOP DIVADLA LOUTKY BEZ HRANIC - speciální bramborový workshop pro děti
10:00 - 17:00 Každý den si můžete zahrát haptickou „Lichožroutskou hru“ nebo sérii stolních her na téma příběhů z knihy Lichožrouti. Dále bude připravena řada zahradních her rozmístěných v prostoru parku a odpočinková „relax zóna“




Předprodej vstupenek Medailonky vybraných interpretů