Program – pátek 15. 9. 2023

Mělnické vinobraní 20. - 22. 9. 2024 : 85. ročník

Upozornění:

Na programu pro rok 2024 pracujeme.
Níže je uveden program Vinobraní z minulého roku.

1 Hlavní scéna

14:00 Slavnostní vyzvánění zvonů

Mělničtí zvoníci a zvony chrámu sv. Petra a Pavla zahájí vinobraní.

WEB
14:05 Slavnostní zahájení

14:10 Woodwind Orchestra - ZUŠ Mělník

Velký 30. členný orchestr, složený ze současných i bývalých studentů školy a učitelů ZUŠ Mělník. Náš repertoár tvoří skladby širokého hudebního spektra, od klasických, přes operetu, muzikál, filmovou hudbu až po latinsko – americké bigbandové hity.

WEB
16:00 Rainbow Gospel Choir

Dvacetičlenný smíšený pěvecký sbor s pětičlennou kapelou, jehož součástí je také několik Mělničáků. Jádrem repertoáru je energická gospelová hudba - energická, živá a radostná s duchovním obsahem, která vznikla na počátku 20. století v prostředí amerických černochů. Zpíváme převážně anglicky, tradiční i současné gospelové písně, které tu a tam proložíme i popovou skladbou ve sborové úpravě.

WEB
18:00 Poletíme?

Kapela propojují rock, swing, punk, folk a country ve svých vtipných a přímočarých textech, ve kterých odlehčenou formou vypráví o složitých nebo smutných věcech, avšak vesele a ve svižném rytmu.  

WEB
20:00 OffBeat Orchestra

Dovádivý mělnický big band inspirovaný všemi žánry, především funky a taneční hudbou s přesahem do swingu a jazzu.

WEB
22:00 UDG

Pop-rocková skupina UDG vznikla v roce 1998 v Ústí nad Labem. Název je zkratkou původního jména Useless Demi-Gods, v překladu Nepotřební polobozi, jehož inspirací se staly texty velšských kytarových idolů Manic Street Preachers.

WEB
23:30 7krát3

Nepřehlédnutelný, stylově oblečený RnB zpěvák a producent Štěpán Hebík alias 7krát3 s originálním zvukem a vizuálně vymazlenými klipy. Svoje debutové sólové album, na kterém se podíleli hudebníci jako Jiří Korn, PSH, Adam Koller nebo Mike Trafik, vydal v roce 2020. Deska způsobila poprask a největší pozornost si zasloužil především pilotní singl Promiň se skvěle propracovaným videoklipem. Za album získal 7krát3 v roce 2021 cenu Anděl v kategorii Sólový interpret roku. 

WEB

2 Country scéna

15:30 Ptaszek&Bužma

Dva osobití bluesmani české hudební scény. Ptaszkova virtuózní hra na foukací harmoniku a Bužmova instrumentální dovednost propojená neotřelým pěveckým projevem

17:00 Pavel Čadek

Písničkář doprovázející vlastní texty hrou na violoncello-to je „cellofolk“. Do povědomí posluchačů se dostal jako předskokan Pokáče, Xindla X, Petra Bende, Báry Polákové, Jelena a dalších.

WEB
18:30 Kalandra Memory Band

Skupina Petr Kalandra Memory Band vznikla v roce 2005, jako pocta Petrovi Kalandrovi. Uslyšíte největší hity, ale i méně známé skladby z repertoáru Petra Kalandry, Marsyas, nebo ASPM

WEB
20:00 Chlapi v sobě

Kapela z Českého Krumlova, která hraje československý pop-rock s občasným exkurzem do zahraničních vod a vlastní tvorby vždy však "po svém".

WEB

3 Zámecká scéna

15:00 Nové divadlo Mělník

Koncertní verze autorských písniček Nového divadla Mělník z muzikálů Libushe, Šeherezáda a Souboj Titánů. Těšit se můžete na Super tchýni, postavy legendárního kance, svůdného Dia a mnoho dalších.

WEB
16:00 Jan Burian

Písničkář, hudební skladatel, básník, publicista a spisovatel vystoupí sólově za doprovodu klavíru s porcí písniček plných životních postřehů.

WEB
17:30 Prime Time Voice

Vokální trio půvabných dam s doprovodem jazzového kvarteta (saxofon, kytara, kontrabas, bicí) nabízí repertoár, jehož základ tvoří filmové melodie napříč žánry v časovém rozpětí " od Andrews Sisters až po Chicka Coreu ". To vše v jednolitém a originálním jazzovém aranžmá.

WEB
19:00 Václav Koubek a přátelé

Český písničkář a harmonikář, spisovatel, herec, režisér, milovník života, svéráz, vyprávěč a pohádkář přijede na Mělník v sestavě s dvěma instrumentálními esy české scény, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem a nenapodobitelným bubeníkem Davidem Landštofem.

WEB
20:30 ROZÁLIE

Koncertní one woman show, při které charismatická zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice kombinuje svůj nezaměnitelný syrový projev s úsměvnou slovní ironií.

WEB
21:40 Taiyó to Tsuki - 太陽 と 月 - Slunce a Měsíc

Samurai fire show. Umělecký tandem Tereza Kerle a Viktor Artner prezentují Japonskem inspirovanou fire performance Taiyó to Tsuki, Slunce a Měsíc. Spojení síly ohně, současného tance a bojových umění vytváří unikátní kombinaci, která čerpá z japonské estetiky. Technická preciznost a moderní choreografie podpořené speciálními efekty jsou základem této dynamické ohnivé show, která diváka vtáhne do děje a okouzlí svou kreativitou.
 

WEB

4 Dětská scéna

16:00 – 18:00 Zábavné odpoledne s princeznou

Tanec + hry + soutěže+ tvoření


5 Degustační dvůr

15:00 – 22:00 Stánek Cechu českých vinařů

Představení malých i velkých vinařů z vinařské oblasti Čechy. Přítomen bude také sommelier Petr Vicena, který pro návštěvníky letos vybral vína odrůdy Rulandské bílé.

6 Loutková scéna

Tento den je scéna bez programu.


Mělnické vinobraní 20. - 22. 9. 2024 : 85. ročník:
Kompletní program

Aktuálně z instagramu @melnickevinobrani