Další velké akce ve městě Mělník

Mělnické vinobraní 20. - 22. 9. 2024 : 85. ročník

Mekul – Mělnické kulturní léto

červen - srpen

Letní, prázdninově naladěný festival převážně pod širým nebem, který vás pobaví řadou koncertů, divadelních a akrobatických představení, filmy letního kina, tradičními akcemi či volnočasovým parkem a dalšími programy pro děti i dospělé.
 

Mělnický košt

srpen

Svatovavřinecké slavnosti mělnických vín a gastronomie. To nejlepší z nabídky místních vinařů ochutnáte v jejich stáncích na náměstí Míru, Svatováclavské ulici a na Zámku Mělník. I letos akci oživí doprovodná hudební vystoupení.
 

Bitva rytířů Mělnických

srpen

Výpravná bitva v prostorách Hořínského parku pod mělnickým zámkem. Obsahem bitvy bude vleklý a nelítostný boj na obranu mlýna a přilehlého okolí. Mlýn je zdrojem surovin, ale zmítá se mezi dvěma pány, mezi kterými zuří nelítostná válka. Ale co jsou války mezi dvěma panstvími oproti síle bytostí, které nejsou z tohoto světa.

 

Mělnická Jizerská 50

červen

Recesistický závod o Velkou cenu Mělníka. Tohle nikde jinde nezažiješ! Je to sice závod na lyžích, ale závod se jede zásadně v létě.

 

Mělnický vrkoč

červen

Tradiční folklorní festival pro všechny příznivce hudby, tance a milovníky krás lidové kultury, během něhož se představí folklorní soubory z různých regionů republiky.

 

Vinná noc

duben

Putování za vínem aneb ochutnávka nejen mladých vín s mělnickými vinaři. Vinaře s aktuální nabídkou mladých vín naleznete přímo na náměstí Míru. Vína z Chateau Mělník můžete ochutnat přímo v zámeckých vinných sklepích.
Kvalita a množství sklizených hroznů za loňský rok byla, navzdory suchému létu, velmi dobrá, a ročník slibuje vynikající červená vína. V nabídce budou samozřejmě i starší ročníky vín.

 

Mělnická náplavka

červenec

Multifunkční areál na břehu Labe: koncerty, divadla, food festivaly, workshopy a mnoho dalšího.

 

Mělnické trhy

Nejen farmářské trhy od jara do zimy. Každou sobotu na náměstí Míru.

Aktuálně z instagramu @melnickevinobrani