Program – neděle 17. 9. 2023

Mělnické vinobraní 20. - 22. 9. 2024 : 85. ročník

Upozornění:

Na programu pro rok 2024 pracujeme.
Níže je uveden program Vinobraní z minulého roku.

1 Hlavní scéna

10:00 Blue Cimbal

Pop-rocková kapela přinášející esenciální radost z písní, zpívá a hraje hity jmen jako jsou U2, Sting, Pink Floyd, Beatles, Coldplay etc. a také lidové písně v moderních úpravách hraných na první elektro-cimbál za doprovodu pop-rockové rytmiky baskytary a bicích.  

WEB
11:00 Trestání nepoctivých řemeslníků

Tradiční scénka v podání souboru Nového divadla Mělník.

WEB
12:00 Jarošovci/ Jarošáček

Vystoupení mělnických folklorních souborů.

WEB
14:00 Slza

Mnohonásobně oceněná česká popová formace působící na domácí scéně již od roku 2014. Frontman a zpěvák Petr Lexa s kytaristou Lukášem Bundilem za sebou mají tři studiová alba, všechna platinová. Hity dosáhly milionových zhlédnutí na YouTube a streamů na Spotify, které přinesly vyprodané sály. Mezi jejich nejznámější hity patří Lhůta záruční, Celibát, Holomráz, 4 ráno, Bouře či Na srdci.

WEB
16:00 Vojtěch Dyk

Improvizační hudební formace ve složení Vojta Dyk s doprovodem hrající jakékoliv národní písně či hity ze zahraniční a užívající si hudbu v netradiční formě. Provedení písní se odvíjí od atmosféry akce, nálady publika, souznění s interpretem a v neposlední řadě přání diváků. Repertoár žánrů a písní je takřka neomezený. Od populárních songů až po operní árie.

2 Country scéna

11:30 Isara

Hudební skupina věnující se hudbě britských ostrovů, ke kterým přistupuje s úctou a respektem k původním textům a aranžím.

WEB
13:00 St. Johnny

Blues nejsou jen pomalé písně o tom, jak vás opustila přítelkyně, že nemáte na nájem, nebo že v pondělí je mlha... Naopak! St. Johnny Vás roztancuje a pobaví svou „Jump Blues“ jízdou.

WEB
14:30 Bára Hrzánová & Bachtale Apsa

Je nejen skvělou herečkou, ale i skvělou zpěvačkou. Spolupráce s kapelou přináší to nejlepší z rómské současné hudby i autorskou tvorbu Mária Bihário.


3 Zámecká scéna

10:00 Švitorka

11 hráčů a smíšené pěvecké duo Anička Marie Žáková a Petr Štamfest představí skladby autorů české dechovky Valdoufa, Poncara, Vejvody, Vacka, Hotového, Bláhy a dalších.

11:30 Chrapot a kapela Red Leaf

Neobvyklé spojení bluegrassové kapely Red Leaf z Úštěku hrající vlastní písně s českými texty a mělnického pěveckého sboru Chrapot, který vystoupení doplní spirituály, jazzem i písní lidovou.

12:25 představení Nomadic

Alternativní představení pouličního divadla o nezlomnosti lidského ducha tváří v tvář nekonečné pouštní krajině. Hlavním tématem performance je idea ekokulturního kolapsu a mýtická cesta kmene nomádů mezi dunami. Dynamické choreografie podpořené bohatými kostýmy, vířící sukně bojovníků a iluzivní vějíře tanečnic vás vtáhnou do děje tohoto pohádkového příběhu.

13:15 Průvod - Sokoli a tanečnice

Karavana s prapory a vějíři a loutkami sokolů (vychází od zámku)

13:30 Pohřební kapela

Pohřební kapela je nevšední hudební společenstvo z  Prahy, které letos slavilo 25 let své existence. Kapela hraje urban folkcore alias lidový crossover, vlastní tvorbu protkanou českými, moravskými i slovenskými písněmi. Její hudba je ve svižném tempu, aranžovaná do taneční muziky, reggae, hip hopu, ale i romské muziky či punku. Hudebníci netradičně kombinují mandolínu, dechovou sekci, perkuse i elektronické prvky. 

WEB
15:00 Koncert v barvách SeMaForu

Herci a zpěváci divadla Semafor, Petr Macháček a Eliška Hurábová, hrají spolu se svěží jazzovou kapelou koncert plný energie, humoru, a především skvělé muziky divadla Semafor z her Dobře placená procházka, Kdyby tisíc klarinetů a Zločin v šantánu.  Koncert přináší to nejlepší z tvorby Suchého a Šlitra, hity jako Tereza, Kolena, Tak abyste to věděla, Nevyplacený blues, Pramínek vlasů a mnoho dalších.

WEB

4 Dětská scéna

11:00 – 17:00 Hrajeme si v podzámčí

Nejmenší návštěvníky vinobraní čeká 6 stanovišť, kde mohou vyzkoušet své dovednosti.
Tvořivá dílna: výroba připínacích odznáčků / tvoření s komtesou – tvořivá dílna.
Relaxační zóna a hernička: dětská skluzavka, přelézačka, houpačka, dětské chůdy a další zábava.
 

11:00 – 12:00 Zábavné dopoledne s Pepištou

Klaun Pepišto: tanec + hry + soutěže

13:45 Pohádka Sváťova dividla

Divadelní představení  - O perníkové chaloupce

14:30 Sokolnictví – ukázka

Pro všechny milovníky dravců, soviček, krkavců…v podání M. Pražáka.
 


5 Degustační dvůr

10:00 – 17:00 Stánek Cechu českých vinařů

Představení malých i velkých vinařů z vinařské oblasti Čechy. Přítomen bude také sommelier Petr Vicena, který pro návštěvníky letos vybral vína odrůdy Rulandské bílé.

13:00 + 15:00 Blue Cimbal

Dvakrát během dne vystoupí pop-rocková kapela hraje hity jmen jako jsou U2, Sting, Pink Floyd, Beatles, Coldplay etc. a také lidové písně v moderních úpravách.

6 Loutková scéna

13:00 Ukázky sokolnictví

Kravec a dravci z Vysoké.Mělnické vinobraní 20. - 22. 9. 2024 : 85. ročník:
Kompletní program

Aktuálně z instagramu @melnickevinobrani