Program – sobota 16. 9. 2023

Mělnické vinobraní 15. - 17. 9. 2023 : 84. ročník

Program pro aktuální rok 2023 budeme odhalujeme postupně...

1 Hlavní scéna

10:00 Velký dechový orchestr Mělník

Mělnický dechový orchestr pod vedením Josefa Šebesty a Václava Jakubce.

12:00 ATMO music

ATMO music je hudební skupina, která vznikla v roce 2012 a skládala se původně ze dvou členů: Raper a textař Kryštof Peuker a hudební producent Ondřej Turták. Již v roce 2014 dobyla rádia a do následujících let ovládla éter songy jako například Andělé, Polety a později třeba Ráno, Valerie a Vlny. Jedná se o kapelu, která má na kontě dvanáct singlů, dvě desky, 80 milionů zhlédnutí na YouTube a přes 135 tisíc odběratelů.

14:00 Kašpárek v rohlíku

Nejlepší bejbypanková kapela ve vesmíru, která vznikla v roce 2007 pro loutkohru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Projekt se zrodil jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti.

WEB
15:30 Průvod Karla IV.

Oblíbený velký průvod vyrazí po své obvyklé trase na náměstí Míru.

17:00 Katarína Knechtová

Slovenská zpěvačka, které v letech 1997-2007 působila jako frontmanka a autorka skladeb ve skupině PEHA. Už 13 let působí jako sólová zpěvačka a mezi její hity patří Muoj Bože, Spomaľ, Za tebou, Deň medzi nedeľou a pondelkom, nebo novější Svety či Fea. Hudebně spolupracovala například s Michalem Hrůzou (píseň Labuti), Mekym Žbirkou (Skuška snov) a Chinaski (Miliony přání). Katarína byla nominovaná na cenách Anděl 2020 za album SVETY, na kterém spolupracovala s Christianem Eignerem bubeníkem a producentem Depeche Mode. Usedla v porotě populární soutěže SuperStar v roce 2018. Na Frekvenci 1 se stala její píseň SPOMAL hitem století.

19:00 Pokáč

Populární písničkář a vždycky trefný textař hrající na kytaru a ukulele. V textech často humornou a satirickou formou zpracovává témata obyčejného života. Jeho videa mají na Youtube miliony zhlédnutí, mezi jeho úspěchy se řadí 2. místo v anketě Český Slavík v kategorii zpěvák, ocenění Platinová deska za prodej jeho studiových alb či vyprodané Forum Karlín. Přesto je to pořád skromný kluk, který má rád maminku, jídlo a svojí kočku.

WEB
20:30 Ohňostroj

Velký ohňostroj s hudebním doprovodem na oslavu celoroční práce vinařů. Nejlepší výhled bude opět z náměstí Míru.

21:00 Ben Cristovao

Zpěvák, textař a vrcholový sportovec se představí se svou kapelou v rámci hodinové show na hlavní scéně Mělnického vinobraní.

WEB
22:30 Precedens

Rocková skupina, která vznikla v roce 1982 a v 80. letech se stala fenoménem. Debut "Doba ledová" přinesl novou tvář rockové scény a jistě jej lze nazvat kultovním albem. Vedoucím a autorem hudby je Martin Němec. Významnou osobou, která se podílela na tvorbě kapely v jejich začátcích, byl známý písničkář Jan Sahara Hedl. Post zpěvačky zastávala nejdéle a nejúspěšněji Bára Basiková. Vedoucí Precedens a výhradní autor (od roku 1984) Martin Němec po Bářině odchodu objevil zpěváka Petra Koláře, který s kapelou nazpíval dvě alba. Nyní přichází Precedens v zásadně omlazené sestavě s vynikajícím obsazením, kterému vévodí emotivní hlas zpěvačky Daniely Langrové. Kapela připravuje nové album a začíná aktivně koncertovat.

23:55 Nick Hillson

Nick Hillson je 25letý mělnický rodák, který se věnuje hudbě od svých 18ti let. Začínal sám, ale nyní vystupuje ve třech spolu s Petrem Kupkou na bicí a Lukášem Novotným – DJ Orogem. Rádi experimentují i s jinými žánry, do rapu přidávají např. punkové, rockové nebo popové prvky.

2 Country scéna

10:00 ASM

Marian Kořínek a jeho mělnické folk-rockové seskupení s vlastní tvorbou.

11:30 Baťa a Kalábůf nežný beat

Poetika mělnického barda i se všemi pohádkami.

WEB
13:00 Blues Brothers

Kapela hrající energický funky-blues-rock, který zazněl v kultovních filmech The Blues Brothers a Blues Brothers 2000.

WEB
14:30 Nezmaři

Stálice české folkové scény charakteristická vícehlasým vokálem a doprovodem akustických nástrojů oslaví své 45 narozeniny.

WEB
17:00 Folk Team

Přední brněnská folk-rocková formace s nezaměnitelným hudebním rukopisem, letos slaví 50. let od svého vzniku

WEB
18:30 Druhá Tráva

Kapela je řazena mezi absolutní špičku na folk & country scéně, úspěšně propojuje různé hudební styly a každý rok pravidelně absolvuje turné po Spojených státech amerických.

WEB
20:00 Netřesk

Country je to, co se nám líbí …. tradiční, netradiční country bál s kapelou z Jablonce nad Nisou a Dvora Králové

WEB

3 Zámecká scéna

10:00 Rytíři mělničtí
16:30 My Band

Studentská jazz-funková kapela z Trutnova tvořená mladými muzikanty, žáky ZUŠ Trutnov, vystoupí pod vedením Tomáše Katschnera.

WEB
18:00 LuckySings duo

LuckySings je talentovaný nigerijský zpěvák, skladatel a kytarista, jehož jedinečný zvuk v sobě mísí africké, popové, bluesové, soulové a R&B vlivy. Po festivalech jako Colours of Ostrava nebo Sázavafest vystoupí LuskySings na Mělníku v duu s dalším kytaristou, čímž vytvoří strhující živý zážitek.

WEB
19:30 Mr. Loco

Kapela Mr. Loco kombinuje originálním způsobem východní balkánskou a západní country hudbu, za podpory úderného groovu, steel kytary a dominantních zpěvných melodií. Kapela hraje ve složení: Filip Flusser (zpěv, kytara, syntetizátory), Vlado Ulrich (trubka, kena, klávesy), Luis Franco (basa, zpěv), Filipe Bermudez (bicí), DJ Problematico – syntetizátory.

WEB
21:00 Xavier Baumaxa

Xavier Baumaxa, vlastním jménem Lubomír Tichý je litvínovský písničkář a kytarista. Než se vydal na sólovou dráhu, působil v kapelách V.M.H. a Faulnamusic. Jeho projev je založen na slovních hříčkách, parodiích na různé hudební styly a zpěváky a popkulturních odkazech.

WEB

4 Dětská scéna

Program je odhalován postupně...

5 Degustační dvůr

Program je odhalován postupně...

Mělnické vinobraní 15. - 17. 9. 2023 : 84. ročník:
Kompletní program

Aktuálně z instagramu @melnickevinobrani